Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w oddziałach

Publicznego Przedszkola im. Jana Pawła II w Baborowie

20 września nauczycielki wszystkich grup przedszkolnych przygotowały dla przedszkolaków z okazji ich święta wiele atrakcji. Tegoroczna edycja imprezy była jeszcze weselsza, ponieważ swoje święto obchodziło aż 7 grup przedszkolnych. Zabawa rozpoczęła się od rana zabawami integracyjnymi, odkodowaniem hasła „Dzień Przedszkolaka”, malowaniem twarzy oraz wspólnie wypowiedzianym tekstem wiersza

„Chodzę do przedszkola i poznaję świat,

nowe rzeczy nowe słowa,

żeby mądra była głowa,

taki ze mnie chwat.

Od najmłodszego aż po starszaka

wszyscy świętują dzień przedszkolaka”

Grupy Zajączków i Jeżyków tuż po śniadaniu wyruszyły na rynek, z hasłami promującymi edukację przedszkolną, kolorowymi kwiatami oraz piosenką na ustach, wzbudzając tym zainteresowanie mieszkańców naszego miasta.

Po powrocie do przedszkola Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. W każdej grupie słychać było śmiech a na twarzach wszystkich Dzieci malowała się radość. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się. Rodzice wsparli ten dzień przygotowując słodki poczęstunek. Było wesoło, bajkowo i kolorowo. W oddziale na ul. Krakowskiej starszaki obiecały opiekować się młodszymi kolegami, kolorowe konfetti oraz pamiątkowe medale były uwieńczeniem imprezy. Tego dnia wszystkie dzieci   w przedszkolu odwiedził Pan Burmistrz Tomasz Krupa wraz z przyjacielem Kubusia Puchatka -Tygryskiem. Poczęstował dzieci cukierkami i życzył wszystkim udanej zabawy.

Dzień Przedszkolaka był wspaniały, a dzieci już nie mogą doczekać się kolejnego wydarzenia w przedszkolu. W przedszkolu każdy dzień jest inny, kolorowy ale ten wrześniowy bywa zawsze wyjątkowy i sprawia, że dzieci są jeszcze weselsze.

Nauczycielki przedszkola

W grupach "Sówek" i "Pszczółek"

21198424